נעים להכיר

אודות רונן חן


1975 - רונן בן 10. ציור, צבעים וצורה הם חלק מרכזי מתחומי העניין שלו. כשהוריו מזמינים נגר על מנת שיעצב ארון בגדים, רונן מחליט לקחת את העניינים לידיים ומגיש לנגר סקיצה משל עצמו.

1985 - רונן אחרי צבא, מתחיל לעבוד בחנות בגדים ברחוב ביאליק ברמת גן. שיטת המכירה של רונן, שתמיד אהב לומר ללקוחות את האמת (״זה פחות מתאים לך״), התנגשה עם שיטת המכירה של המנהלים ומהר מאוד הוא פוטר.

1986 - רונן מתלבט מה ללמוד. האהבה לקונסטרוקציות, שיווי משקל וחוזקים הובילה אותו אוטומטית לארכיטקטורה, אבל מהר מאוד הבין שהטכניון רחוק וש-5 שנות לימוד זה המון זמן… וכך מצא עצמו סטודנט בשנקר.

1988 - רונן בשנה ב׳ של לימודיו, מתחיל לייצר חגורות גומי עבות ולמכור אותן לבוטיקים, בעיקר בדיזנגוף. הביקוש גדל ורונן לוקח את זה צעד אחד קדימה ופותח ״עוסק זעיר״ שחושף אותו לראשונה למחשבה ולפרקטיקה שבייצור ומכירה.

1990 - רונן טס ליפן. החיבור לתרבות, לאסתטיקה, למנהגים, גרמו לו להרגיש כאילו נולד שם. הוא מבין מה הוא רוצה לעשות - קו אחד, מינימליסטי, שקט ובעל עוצמה. קו שמחבר צורות, אוריגמי וגאומטריה. נצחי, נכון ומדויק. כשרונן חזר לארץ, כבר היה לו קול משלו, סגנון ברור שידע שילך איתו.

1994 - רונן שוכר את החנות הראשונה שלו ברחוב שינקין. בבוקר מעצב בסטודיו ובשעות אחה״צ מגיע לחנות ומוכר בעצמו. לאט לאט החל לאהוב את המפגש והשיח עם הלקוחות, מהם למד והתפתח בהמשך העשייה שלו. מאז פתח יותר מ-20 חנויות ברחבי הארץ.

1995 - רונן קיבל הזדמנות בדקה ה-90 להציג את עיצוביו בתערוכה בלונדון וכמובן - נענה בחיוב. את התפאורה החליט ליצור מניירות משי צבעוניים שקימט ופתח מחדש, כך נוצרה טקסטורה מעניינת שלא דרשה הרבה תכנון. התוצאה? התעניינות ראשונית והזמנות מחנויות ברחבי העולם.

2014 - רונן מרגיש צורך למתוח את גבולות היצירה אל מעבר לקווים האופייניים והאהובים ברשת החנויות, ולאחר תצוגת אופנה מוצלחת בשבוע האופנה של תל אביב, פותח את חנות ה- LIMITED - קו ייחודי שמציג פריטים במהדורות מוגבלות.

2015 - רונן מציג את 13AM, קולקציה במהדורה מוגבלת שיצר יחד עם המובילה האופנתית אניה מרטירוסוב. הקולקציה שילבה אופנת רחוב ואופנה גבוהה לצד הקווים הגרפיים והנקיים המזוהים עם רונן, וזכתה לכינוי SPORT COTOURE.

2017 (מאי) - רונן משתף פעולה עם הסטייליסטים מזל חסון וראובן כהן, ויחד יוצרים השלושה את קולקציית הקפסולה MRR. תהליך העבודה הפעם היה הפוך מהרגיל - הסטיילינג קדם לעיצוב - מה שהביא במקרה הזה ליצירת קולקציה שונה, מוקצנת ומרשימה.

2017 (נובמבר) - רונן יוצר קולקציית קפסולה משותפת עם נעה רביב, בוגרת שנקר. קולקציית ׳על קו תל אביב ניו יורק׳ החלה להתגבש לאחר שיחת חולין בין השניים בבית קפה ניו-יורקי, ומורכבת מאוסף של פסים ומשבצות בצבעי שחור ולבן שהתלכדו יחד ליצירה מדויקת ומרתקת.